Pääsisältöön

Matkalla

Ketsuppia ilman kirosanoja

20. heinäkuuta 2005

Riemu oli suuri, kun ketsuppipulloa avatessa korkin alta paljastui Lift'n'Peel-tekniikalla toteutettu läystäke. Tällä kertaa ei tarvittu haarukkaa tai teräaseita - eikä kirosanoja. Käyttäjä kiittää!

Lift'n'Peel

Vielä pari linkkiä kaupan päälle:

How To: Design for Color Blindness
Make Your Site Mobile-Friendly in Two Minutes

Roger & out.

Käytettävyys, Mobiilit, Saavutettavuus

Kommentit

Timo kirjoitti 20. heinäkuuta 2005 klo 13.57

Minun kokemukseni mukaan noistakin jää käteen parin millin pala ja loput pitää leikata irti veitsellä.

Oletko muuten kokeillut avata konetiskiainetabletin käärettä hieman kostein sormin? Lienee ehkä lapsiturvallista, kun kuolaisilla sormilla ei saa pakettia auki, mutta ei niin kauhean käytettävää kuitenkaan.

Marjut kirjoitti 20. heinäkuuta 2005 klo 16.09

Ai? Minä kun niin ihastelin, että kuinka helposti voikaan lärpäke irrota. Konetiskitabuista ei ole kokemusta, koska rakastan tiskaamista käsin. Tiskikoneen möin tarpeettomana pois jo aikoja sitten. :-)

Kommentointi on suljettu

Luet Matkalla-blogin juttua "Ketsuppia ilman kirosanoja", joka on kirjoitettu 20. heinäkuuta 2005 aiheesta Käytettävyys, Mobiilit, Saavutettavuus.
Edellinen juttu: Pyörän selässä
Seuraava juttu: Museokamaa

© 2006 Matkalla.org - RSS - Atom - Powered by Movable Type