4. joulukuuta 2006
Hesari uudistuu (linkki ei enää toimi):
"Uudistuksessa Verkko-Hesari eli painettu lehti verkossa muuttuu HS Digilehdeksi. Suurin uudistus on se, että paperilehden ja verkkoversion tilaajat pääsevät jatkossa käyttämään HS Arkistoa maksutta. Myös palvelun ulkoasu uudistuu."
Kas vain. Arkiston maksuttomuus onkin tervetullut uudistus! Mutta uudistuuko siis digilehden ulkoasu vai koko lehden verkkoversio? Jäämme kuulolle.
Päivitys: Alkuperäinen uutinen on poistettu, mutta tästä löytyy lisätietoa: HS avasi arkistonsa verkkolehden tilaajille.
Lauri kirjoitti 4. joulukuuta 2006 klo 21.15
Vielä kun päästäisivät painetun lehden tilaajat digilehteen.
Marjut kirjoitti 4. joulukuuta 2006 klo 21.27
Tai antaisivat ainakin ostaa irtonumeroita.
Tuazophia kirjoitti 4. joulukuuta 2006 klo 22.34
Hesari myös kuuli 12 vuoden toiveeni ja viimeinkin päätti ottaa valikoimiinsa pe-la-su-lehden. En minä viikolla ehdi lehteä lukea, mutta Nyt-viikkoliite olisi kuitenkin kiva saada. :)
Marjut kirjoitti 5. joulukuuta 2006 klo 6.46
Ja nyt sieltä saa sen päivän lehdenkin! Mutta maksu on jäykästi verkkopankissa - tekstiviesti olisi paljon kätevämpi...
Sedis kirjoitti 5. joulukuuta 2006 klo 7.39
HS-uutista ei enää ole. Se on varmaan poistettu.
Marjut kirjoitti 5. joulukuuta 2006 klo 7.53
Niin voi olla. Lisäsin linkin uuteen, toimivaan uutiseen.
HTML-merkkausta ei sallita.
Luet Matkalla-blogin juttua "Muutoksen tuulia Hesarissa", joka on kirjoitettu 4. joulukuuta 2006 aiheesta Havaintoja.
Edellinen juttu: Mummolan kuvat verkossa
Seuraava juttu: Puhelin vailla toimintoja
© 2006 Matkalla.org - RSS - Atom - Powered by Movable Type