Pääsisältöön

Matkalla

Äijät landella

22. huhtikuuta 2007

Äijät
Yhden osan SubTV:n kovasti kohuttua ja puffattua Äijät-sarjaa katsoneena on kaikella rakkaudella pakko sanoa, että olemme tainneet saada kotimaisen vastineen Amerikan Simple Life -elämäntapakulttuuriohjelmalle.

(Kuva: SubTV)

Havaintoja

Kommentit

rns kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 8.53

Hihhii. Täytyypä katsoa ensi kerralla.

Marjut kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 8.56

Uusinta tulee maanantain ja tiistain välisenä yönä klo 01.10. Videot pyörimään!

rns kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 9.45

Videot ovat olleet rikki pari vuotta. Tallentavaa boksia ei ole. On tyydyttävä seuraavaan jaksoon.

Lauri kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 11.42

Marjut, katsot kuitenkin Nikulan vuoksi .)

rns kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 12.14

Niin minäkin katson.

Marjut kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 12.23

Lauri: niin tietysti. Ja ihan ilman hymiötä!

Timo L. kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 13.21

No ei tuota nyt Simple Lifeen ihan suoraan voi verrata, mutta hieman pihalla äijät välillä olivat.

Pasi kirjoitti 22. huhtikuuta 2007 klo 22.52

Mutta kivempaa olis tieteskin jos äijät olisivatkin ÄMMIEN töissä. Hienoa olis kuulla Nikulan tilitystä vaikkapa muutaman vanhainkodissa tehdyn alapesun tahi lypsykoneen käytön jälkeen ja melkeinhän Jounin tisseillä vähän imettäisikin? Eiks tässä olis jotenkin jänskempää kulmaa ohjelmantekoon? :)

Marjut kirjoitti 23. huhtikuuta 2007 klo 5.27

Mahtaisikohan äijistä olla moiseen...

Pikku Heidi kirjoitti 18. toukokuuta 2007 klo 21.27

No terve, kyllä tää taitaa olla "Neidit Landella", kaks tuon ikästä "äijää" siellä manaa krapulaa ihan ku 15 kesäset pojat ekan kännin jälkeen ja itkee pillun perään samalla mallilla. Mitä helvettiä edes alkaa tekeen moista äijät sarjaa jos meininki on se et itketään ja inistään sekä koitetaan rehennellä typerillä asioilla (ryyppäämisellä ja kaljalla haloo mitä h****ttiä) ku teini-ikäset pojat. Kyllä pikkasen oli odotukset eri tasoset tuolta sarjalta, erehdyin ihan kuvitteleen et siellä oltais oikeesti äijä-asenteella koittamassa oikeiden äijien duunia. Jestas mitä neiteilyä.

Joni kirjoitti 18. toukokuuta 2007 klo 21.43

Perkeleen hyvä ei mitään muuta voi sanoa !
Hynynen on perus suomalainen ! niitä pitää kunnioittaa niitäkin on harva!

Kommentoi!

HTML-merkkausta ei sallita.

Luet Matkalla-blogin juttua "Äijät landella", joka on kirjoitettu 22. huhtikuuta 2007 aiheesta Havaintoja.
Edellinen juttu: Värisilmähaasteelliset
Seuraava juttu: Unennäköä

© 2006-2007 Matkalla.org - RSS - Atom - Powered by Movable Type - Kotipesän tarjoaa Kotisivut.com